Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.-8.11.2009 - WT seminář s Ritou Kokeny (www.blackthorn.hu) pod záštitou Retrieversportu

27.10.09. - web RK a KCHLS - kvalifikace na MSR 2010 - s Alánkem jsme se kvalifikovali na MSR 2010 (Mezinárodní soutěž retrívrů), díky výsledkům na klubových VZPR za rok 2009

17-18.10.09 - Mezinárodní mistrovství ČR - Working Testy - v těchto dnech jsme si udělali s Quentinem výlet do Benátek nad Jizerou, kde Retrieversport CZ pořádal "mezinárodní mistrovství ČR". Tato akce je pořádána na zakončení WT sezony. Tentokrát WT přijeli posuzovat rozhodčí z Anglie - Anne a Steve Crookes.

Obrazek

V sobotu ráno jsme nastoupili do nejnižší třídy E.  Čekalo nás celkem 5 disciplín, kde se ověřoval klid pejska,pozornost, práce u nohy a v neposlední řadě aport. Bohužel mojí chybou se nám hned první disciplína nepovedla a obdrželi jsme naší první 0, tím pro nás zkoušky na ostro zkončili a už to byl pro nás jen trenink. Celkově jsme ve třídě E obdrželi 71/100 ( 0+20+18+18+15).

Obrazek

Obrazek

 

 A když už jsme zde byli :) tak jsme si v neděli šli zkusit vyšší třídu L, spíšjen tak treninkově protože některé věci nemáme dostatečně natrenovány.

Obrazek

Obrazek

tady nás čekaly už jen 4 disciplíny. Quenny si nevedl vůbec špatně, jen u dohledávky měl trochu větší rozptyl :) a tentokrát nás dostala poslední disciplína. Někde se nedocvičenost projevit musela:) I tak jsem ale s jeho výkonem moc spokojená. Do jara máme spoustu času dotrenovat co potřebujeme a příští sezonu už budeme chodit jen Lka. Celkově jsme získali 47/80 (18+0+17+12).

Obrazek

5.10.2009 - Faith dnes slaví 1 rok !!!

Obrazek

 

Obrazek

 

26-27.9.09- Alan - Mezinárodní všestranné zkoušky Třebíč

O prodlouženém víkendu (26-27.9.09) jsme s Alánkem vyrazili směrem k Třebíči, kde Retriever klub pořádal ve spolupráci s místním OMS "Mezinárodní všestranné zkoušky přinášení retrívrů". Tyto zkoušky patří k vyšším loveckým zkouškám a jsou jak pro pejsky, tak pro jejich vůdce hodně náročné, i z toho důvodu, že bývají 2denní.Zkoušky byly rozdělené do 2 dnů, předmětem zkoušek byla práce v poli, ve vodě a v lese. 1.den, v sobotu ráno jsme si vylosovali los číslo 1 a začínali jsme disciplínami na poli a vodě. V neděli nás tedy čekal les.

Pole : navádění na 2 kusy pernaté (handling), slídění s dohledávkou, vlečka pernaté, marking

Voda: přinášení 2 kachen z hluboké vody(handling), přinášení kachny z hluboké vody, dohledávka pohození kachny

Les: následování, práce na pobarvené stopě spárkaté zvěře, dohledávka 2 kusů srstnaté ve čtverci 50x50m, odložení, vodění psa, chování na stanovišti, vlečka srstnaté.

V sobotu nám přálo štěstí, dobrý vítr a Alan si celý den vysloveně užíval a tak se to odrazilo na našem hodnocení, kdy jsme šli v plném počtu bodů. V neděli už byla znát únava a taky nemáme lesní disciplíny "zkouškově vychozené" takže jsme zde ztratili pár bodíků. Nicméně zkoušky jsme dokončili v I.ceně ( počet bodů 349/376) a Alan se může pyšnit titulem "U" - Všestranný pes.

 


 

V tomto roce jsem Alana odvedla na následujích zkouškách:

MVZPR I.cena, SZVP I.cena CACT, 2x PZ I.cena (plný počet bodů), čekatel šampiona práce, lovecky upotřebitelný pes, všestranný pes

 

 

 

 

 

 

  

Obrazek

 

Obrazek

 

19.9.09 - OMS Blansko - Podzimní zkoušky - Quenny I.cena - plný počet bodů

Obrazek

V sobotu 19.9.2009 jsme se vydali na "Podzimní zkoušky ohařů a malých plemen", které pořádal OMS Blansko ve Velkých Opatovicích. Nastoupili zde jen 4 retrívři, kteří utvořili samostatnou skupinku, protože mají jiné řády než ohaři. Pro Quennyho byly tyto zkoušky vícemeně premiéra, Alan již tyto zkoušky má, tak je tentokrát šel jen tak pro formu. Jako první nás čekalo slídění s dohledávkou, dál marking-pamět k aportu, vlečky srstnaté a pernaté, chůze na řemeni a volně a přinášení kachny z hluboké vody. Oba kluci si vedli skvěle a po celou dobu zkoušek šli na plný počet bodů, včetně malých pomocných známek.

Quenny - I.cena, 188 bodů - plný počet, Alan - I.cena, 188 bodů - plný počet

 

12.9.09 - Working Test Třebíč - Quenny 2.místo.

Obrazek

 V sobotu 12.9. jsem se s Quennym vypravila do Třebíče na working testy posuzované českými rozhodčími. Quentina jsem přihlásila do třídy E. V této třídě nastoupilo celkem 8 pejsků se svými vůdci. Pro WT bylo zvolené pěkné prostředí místní bažantnice a celé WT byly zaměřeny na vodní práce - lov kachen. Vylosovala jsem si číslo 1 ( v tomto roce už po 4 :) ). Čekaly nás celkem 4 disciplíny. První disciplínou byl jednoduchý marking, kdy se pejsek posílal z kraje pole, přes menší příkop, cca 50m do pole, kde byl hozen dummy. Druhou disciplínou byl memory marking. Před padlý strom byl do vysoké trávy odhozen dummy, s pejskem se poodešlo pár metrů zpět a vyslal se vpřed. Třetí disciplínou byl marking do vody, ale dummy byl odhozen za pruh menšího rákosu, pejsek musel překonat mělký břeh plný bláta, pár metrů plavat a proplavat rákosem, za nímž byl dummy. Poslední disciplínou byl dvojítý marking spojený s walk upem. Během chůze byl jeden dummy odhozen doprava do pole a druhý doleva do vody. Vůdce si dummy z pole sebral sám, kdy pes musel zustat sedět na místě a pak měl být vyslán pro dummy do vody. Quenny se umístil celkově na 2. místě s celkovým počtem 67/80 bodů (18+16+18+15)


 

 

Ve dnech 29-30.8.09 jsme se s Alánkem zúčastnili I. Jihomoravského derby retrívrů, které pořádal KCHLS ve spolupráci s OMS Ždár nad Sázavou. Alan si na svých prvních podzimních zkouškách vedl skvěle a došel je se samými 4. Podzimní zkoušky jsme dokončili v I.ceně s plným počtem bodů.

 

 

Obrazek
Obrazek

Obrazek

 
 
25.7.2009  - SZVP Litohoř - Alan I.cena, CACT.
- pořádal Retriever klub ve spolupráci s OMS Třebíč klubové speciální zkoušky z vodní práce v krásném prostředí Litohoře. Na tyto zkoušky jsem přihlásila Alana, měly to být jeho vůbec první lovecké zkoušky.

 

Obrazek

 

19.7.2009 - OMS Brno-venkov - Speciální zkoušky vodní práce - Quentin z Muchovy Boudy - II.cena, 128 bodů., více zde

 

5.-7.7.2009 - lovecký výcvik na jihu Moravy - pár dní jsme strávili na jihu Moravy,kde jsme se věnovali nácviku na zkoušky z vodní práce. A nejen na ně. Quenny si připomněl aport jak teplé tak studené zvěře, pro Alánka to byla vícemeně premiéra, se kterou si poradil na výbornou. K dispozici byl králík, kačena, koroptev a zajíc. Malá Faith si dny užívala po svém, moc se ji tam líbilo a ožila o 100procent, někdy to bylo náročné její temperament krotit :)

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

14.6.2009 - ukázka poslušnosti na Dni dětí - Ranč Kameňák ve spolupráci s rádiem Čas pořádaly pro děti akci nazvanou "Den dětí", která se konala 14.6.09. Na tuto akci jsme byli pozváni společně s Honzou a Alanem, abychom s našimi psy předvedli základy poslušnosti, a něco navíc :) Jak Alánek, tak Quenny se toho,pod vedením Honzy, ujali jako profíci. Ten povykládal něco málo o základech výchovy, předvedl se psy pár cviků, jako je chůze u nohy, odložení, přivolání a pro pobavení dětí i rodičů, nechal pejsky držet různé věci, od rohlíku, balonku až po poplašnou pistoli. Děkujeme za pozvání :)

Obrazek

 

 

1.6.2009 - trenink s Ritou Kokeny: minulý týden jsem s malou Faith vyrazila do Maďarska, na trenink k Ritě Kokeny - www.blackthorn.hu , která se zabývá výcvikem WT. Cesta z Brna trvala něco málo kolem 4 hodin díky doprav.kolapsu ve Vídni. Rita nás velmi mile u sebe doma přijala a vrhly jsme se na menší trenink. Potřebovala jsem doladit některé věci, s kterými jsem si nebyla jistá. Člověk se má neustále co učit :) Pro mě a myslím že i pro Faith to byl super strávený den, příjemný trenink a hlavně výsledek se dostavuje a obě jsme spokojené a to je pro mě to hlavní.

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Obrazek 

30.4.2009 - 3.5.2009 - Maďarsko - přijala jsem pozvání chovatelky moji malé Faith a vydali jsme se na pár dní do Maďarska. Společnost nám dělal, kromě Quennyho, kamarád Honza se svým zlaťákem Alanem, který zrovna slavil své 3.narozeniny - mmch moc blahopřejeme :-) Sešli jsme se zde se štěňaty z vrhu Faith, dalšími 5 ďáblíky, a jejich pánečky. Bylo to takové menší mezinárodní setkání. Na programu byl trenink WT, pro štěnátka spíš uvítání a přijetí do světa Wtestů, naši starší psi si zatrenovali také dosytosti, bylo to zase něco jiného než tady u nás v ČR. Měli jsme příležitost podívat se na trenink zkušených psích mazáků, pro mě osobně byl zážitek vidět pracovat otce Faith - STARCREEK EAGER , tuto možnost jsem měla již podruhé a opět mě překvapil svou rychlostí, přesností, temperamentem a vynikající poslušností.  Zkrátka jsme si užili víkend plný pohody, přátelské atmosféry a ještě jsme se toho spoustu naučili :)

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek


Obrazek

 


V tomto roce jsem Alana odvedla na následujících loveckých zkouškách s těmito výsledky : MVZPR I.cena, SZVP I.cena CACT, 2x PZ I.cena (plný počet bodů)

Alan se stal čekatelem šampiona práce, lovecky upotřebitelným a všestranným psem :-)