Jdi na obsah Jdi na menu
 5.10.2010 - moje malá Faith oslavila 2 roky. S Quennym jsou to dvě zlatíčka a správná dvojka. Oba muj život velmi obohatili a změnili, jen Faith do něj vnesla trochu té něžné a jemné duše, která u Quennyho občas chybí :-)))

2.-3.10.2010 - Mezinárodní mistrovství WT ČR - Faith 2.místo v tř. E (72/80) - rozhodčí z VB - Linda Patridge a Derrick Capel - naši zkouškovou sezonu jsme s Faith zakončily na mezinárodním mistrovství ve WT v Táboře. Dopoledne jsme nastoupily do třídy E, kde se nám bohužel nevyvedl rozstřel o první místo takže jsme nakonec vybojovaly 2.místo. Odpoledne jsme šly zkušebně třídu L, na Faith to už bylo asi moc a tak jsme dostaly první nulu na vodě, i tak si ale vedla vcelku dobře. Velkým překvapením pro mě byla nabídka treninku od Derricka, který se mnou a s Faith strávil chvilku na poli, abychom napravili Faith chybu v rozstřelu. Celkově se víkend velmi vyvedl a to nejen díky příjemné společnosti :-)

28.9.2010 - u Quennyho byla zač.července diagnostikována kalcifikace vazů, která zasáhla ramenní kloub. Z tohoto duvodu mi Quenny nějakou dobu špatně chodil a měl velké bolesti. Prožila jsem si hlavně první měsíc nejhorší období v životě Quennyho protože jedna z příčin tohoto onemocnění je nádor který tlačí na vazy. To se naštěstí neprokázalo i když vyhráno stále nemáme. Quenny má za sebou 3 měsíce striktního klidového režimu, pomalu zatěžujeme, ale vidím na něj že po jakékoli zátěži (což nyní v jeho případě znamená že místo 5 minut jde ven na 15minut) se snaží noze ulevovat. Návrat k aktivnímu životu, který si dosud užíval pravděpodobně nebude už možný. V jeho případě se snažím vyhnout operaci jak jen to jde, která by sice mohla pomoci ale spíše by měla za následek ještě větší poškození kloubu (díky tomu že kloub je zasažený v těžko dostupném místě) s následkem toho, že by nemusel už normálně chodit. Muj velký dík patří MVDR Musilovi z vet klinky v Českém Brodě, díky němu Quenny dosud chodí :-)

11. 09. 2010 - 12. 09. 2010 - WT Zahradiště - rozhodčí z Anglie : Graham Stephenson, Mike Newsam  - Faith ve třídě E vybojovala 3tí místo. Tento WT byl velmi zajímavý, čekalo nás 7 disciplín a disciplíny byly krásně odstupňované, od nejjednodušších (úplných základů) až po složitější. Oba rozhodčí byli moc příjemní a vstřícní, já osobně tyto WT považuji za jedny z nejlepších v této sezoně :-)
 

4.9.2010 - WT trenink Karviná s Martinem Incedim - před blížícím se WT na Zahradišti jsme si jeli potrenovat do Karviné. Faith nebyla ve své kůži tak se trenink z tohohle hlediska moc nevyvedl ale večerní posezení v hradní restauraci to vyvážilo :-)))

21.8.2010 - WT Dunasziget - Faith, třída E, 6.místo (108/120b) - rozhodčí Guy Bennet a Peter Bates. Po roce jsme se vypravili opět do maďarského Dunaszigetu, tentokrát jsem nastoupila s Faith, loni jsem si to naopak užila s Quennym. Čekaly nás 4 disciplíny, které mi nepřišly nijak náročné, ale spíše zde platilo těžko na cvičišti, lehko na bojišti :-) Velice si cením toho, že jsem se mohla zúčastnit WT, kde posuzoval právě Guy Bennet a ještě více toho že jsme u něj získaly plný počet bodů.

Fotky v albu treninky 2010...

 

31.7-1.8. - Blevice - WT trenink pod vedením Martina Incediho - poslední červencový víkend jsme si udělali výlet až za Prahu, kde se měl konat jeden z dalších treninků. I přes doslova hororovou páteční cestu do Kralup a následné hárání Faith se víkend nakonec pěkně vydařil :-)  Sešla se skvělá parta lidí, počasí přálo a trenink byl velice podnětný a náročný. Zase je o čem přemýšlet ;-)

Obrazek

 

 

24.-25.7 - WT trenink Petrovice u Blanska - pod záštitou Retrieversportu se konal v okolí Brna jeden z prvních WT treninků. Vedení se ujali Petr Bubeník a Martin Rytíř. I přes vytrvalý déšt se akce vydařila, pejsci dostali mnoho podnětů pro svůj další trenink. Tato akce určitě nebyla poslední :-)  

-----nová fotogalerie "treninky 2010" zde ------

26-27.6.2010 - Třebíč - trenink s Ritou Kokeny - a ten jsme si nemohli nechat ujít :-)

Obrazek

Obrazek

12-13.6.2010 - WT CUP České Budějovice -Faith  tř.E 6.místo - 59/90. O uplynulém víkendu jsme byly přihlášené na další WT, které pořádal Retrieversport CZ poblíž Českých Budějovic. Rozhodčími byli Stefano Martinoli ( Italie) a Martin Incedi (CZ). Čekaly nás celkem 4 disciplíny ve třídě E, tři z nich probíhaly u vody. Byl to jeden z nejhezčích WT, které jsem si za poslední 2 roky prošla. Některé disciplíny byly náročnější, mnohdy spíše pro vůdce než pro pejsky. A chybami se člověk učí, a tak díky moji chybě, kdy jsem pozdě pískla a někde naopak nepískla,jsme přišly o nějaké bodíky, ale i tak jsem s prací Faith moc spokojená, doslova se mi mění před očima :-)

 

Obrazek

 

- na webu Retrieversportu přidány výsledky WT Milovice -  Faith  - 122/140  (37,18,40,27) - max počet za každou disciplínu 40,20,40,40.
15.5.2010 - WT Milovice, rozhodčí z Anglie - Jenny Hankey a Robin Wise, "Angel of Brookbank" - WT E - 2.místo (122/140) :-)  - 1. WT, které jsem nastoupila s Faith....náročný den, který stál za to ....

Obrazek


13.5.2010 - přidán odkaz na fotky z treninku s Ritou - zde

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

8-9.5.2010 - WT trénink Milovice - o víkendu pořádal Retrieversport další trenink s Ritou Kokeny (Hu). Její treninky a přístup mám moc ráda a tak jsme vyrazili směr Milovice. V sobotu proběhly opět WT nanečisto, kterými jsme s Faith prošly :-) sice marking přes překážku nic moc ale celkově je to lepší a lepší... 

Obrazek

A v neděli následoval samotný trenink, který byl zaměřen na odstraňování chyb z předešlého dne. Rita si pro nás přichystala moc pěkné úlohy, kde se nenápadně procvičilo snad vše. Děkuji organizátorům za skvělý treninkový víkend !

Obrazek

Obrazek

24.4.2010 - Senica, SK - návštěva u Sylvinky, pohodový den s její smečkou psů a nejen její... :-)

Obrazek

Obrazek

 

6.4.2010 - Senica, SK - velikonoce za hranicemi :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- WT trenink s Ritou Kokeny - Milovice - 6.-7.3. - Retrieversport zorganizoval v okolí Milovic trenink s maďarskou trenerkou Ritou Kokeny. I přes velmi mrazivé počasí se trenink velmi podařil. Já jsem se treninku zučastnila pouze s Faith, byl to pro ní dalo by se říct první trenink mezi spoustou psů a lidí. V sobotu jsme si vyzkoušeli takové WT nanečisto a v neděli jsme se věnovali odstranování chyb a procvičili si několik disciplín. Nevím zda bohužel nebo bohudík se Faith v sobotu odpoledne rozhárala a tak jsme v neděli trenovali sami až uplně na závěr dne, abychom nerušili ostatní pejsky. Velmi si cením toho, že i tak nám byl trenink umožněn. Bylo to vážně skvělé! Odjížděli jsme spokojení a namotivováni do další práce s pejsky a těšíme se na příště.

- sobotní výcvik v Němčicích - minulou sobotu jsme se jeli odreagovat k Mirkovi do Němčic, byli jsme pozváni na takový menší soukromý lovecký výcvik, 2 retrívři a 2 ohaři :) bylo to moc fajn, hlavně pro ty moje dva povaleče, bohužel kvůli práci není moc čas :/ 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

8.2.2010 - užili jsme si prodlouženého víkendu, v sobotu jsme pocvičili s našimi "žáčky retrívry" a v neděli jsme si jen tak odpočinkově udělali procházku v okolí a pořídili pár fotek... Z Faith se už pomalu stává dospělá slečna...

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

 

1.1.2010 - Všem našim přátelům přejeme vše nejlepší do nového roku 2010 :)